EELK Jüri Koguduse Kuukiri september 2022 Nr 69

Algab tarkusekuu. Meile kuulutatakse – parandage meelt! Meele parandamine tähendab teistsugust mõtlmist, mõtlemise muutmist, targaks saamist. Pühakiri ütleb, et “Jumala kartus on tarkuse algus”.

Need, kelle pole Jumalakartusega asja, need saavad edasi elada võimalikult kinnisilmi ja tuimalt, ja saavad olla masinataolised – riigi käsu all ja ühiskonna eelarvamuste pilves, seega turvalises ja tuttavas keskkonnas.

Jumalakartlik inimene ei vaja võimu ja relvi kellegi vastu, sest tema maailmas ei ole kedagi, kelle vastu peaks võitlema ja see sõna on muutunud talle naeruväärseks. Ta ei võitle olemise eest, sest tema olemine on selline, mille eest pole vaja võidelda, tema maailmas ei ole ruumipuudust. Ta ei vaja käsutäitjaid, ega tunnustust, sest tema maailmas ei ole tähtis austus, mida materialistid ootavad ikka ja alati teistelt.

Jumalakartlik inimene ei ole uhke ega arg, ta on alati vaba inimene, Jumala laps, kelle jaoks ei ole käske, sest ta rada on õige. Ta läheb julgelt ja alasti oma Jumala ette ja räägib Temaga nagu mees mehega, kuigi ta teab, et on alles kaugel Temast. Aga ta ei lähe Jumalale seletama, kui väärtuslik ta on ja kuidas teda maailmas alahinnatakse. Olgu ta kui kurb tahes, talle iialgi ei saa omaseks usk inimese elu mõttetusse, sest ta elab ülalpool inimese taset. Maine inimene teab kuskil südamesopis, et kõik on mõttetu, et ta elab allpool enda taset.
koos Uku Masinguga

Ei jää ju häbisse ükski neist,kes sind ootavad, Issand;
häbisse jäävad need,kes kerglaselt sinust loobuvad.
Issand, anna mulle teada oma teed,õpeta mulle oma teeradu!
Juhi mind oma tõeteel ja õpeta mind;
sest sina oled mu pääste Jumal, sind ma ootan kogu päeva! Ps 25