Taizé Tallinn tutvustav kohtumine ja palvus 25.04. kell 19 Kogudusemajas

Juba käesoleva aasta lõpus 28.12.2024-01.01.2025 toimub Eesti pealinnas Tallinnas kauaoodatud sündmus, 47. Taizé Euroopa noorte aastavahetuse kohtumine. Viie päeva jooksul on võimalus osaleda Taizé palvustel, suhelda väikegruppides, saada osa põnevatest töötubadest ning õhtul ühiselt koos olla Tondiraba jäähallis suurel ühispalvusel. Programmis osalema on eriti oodatud noored vanuses 18-35, kuid palvused on avatud kõikidele soovijatele. Registreerunud noored majutatakse külalisperedesse, nad saavad linnatranspordis tasuta sõita, sooja õhtusöögi ja lõunasöögipaki ning võimaluse suhelda paljude noortega üle Euroopa ja kaugemaltki. Üritusele on oodata pea 4000 noort nii Eestist kui Euroopast. 

Taizé Tallinn kohtumist korraldab Taizé vennaskond Eesti Kirikute Nõukogu kutsel koos siinsete kirikute, koguduste ja toetajatega. Kogudustel, mis asuvad Tallinnas või selle lähiümbruses, on eriline võimalus kutsuda noored enda juurde ning saada vastuvõtvaks koguduseks. Justkui ajutine kogudusepere, kuhu iga liige on oodatud ja kes võetakse alati vastu külalislahkusega. 

Taizé Tallinn kohtumisest, Taizé vennaskonnast, osalemisvõimalustest ning külalisperedest saab lähemalt kuulda EELK Jüri koguduses neljapäeval, 25. aprillil kell 19. Alustame Taizé lauludega palvusega Kaimo Klementi eestlaulmisel. Seejärel saab lähemalt kuulda Taizé aastavahetuse kohtumisest ja erilisest võimalusest olla põhjapoolseim riik, kus seda seni on korraldatud. 

Tulge kuulama ja kutsuge sõbrad kaasa, sest Jüri on täpselt nii lähedal, et saab vastu Euroopa noori palverändureid! See võimalus on kindlasti suureks õnnistuseks nii noortele, peredele kui ka kogudustele!