Jüri Koguduse Kuukiri Aprill 2022 Nr 65

Maarja Magdaleena tuli ja kuulutas jüngritele: „Ma olen näinud Issandat ja seda kõike ta ütles mulle.” Jh 20:18

Me peame saama uuteks inimesteks, Kristuse olemuse sarnaseks. Me ei pea saama tsiviliseerituks või ülimoraalseks, või tõsiusklikuks. Me peame muutuma Kristuse olemuse sarnaseks. Siin ei piisa, et
pelgalt “meis miski” muutub, vaid muutuma peab kogu mina ise.
Kristus on meid lunastanud, ta on meid vabastanud maailmast, mis meile tähendab, et oleme päästetud seltskonnast, avalikust arvamusest ja peavoolumeediast.
Siin saab abi Ristiteest, mis lisaks Kristuse peale mõtlemisele paneb meid ka Tema jälgedes käima, mis vormib meid Kristuse suunas. Varem me võisime tunda, et Ristilöödu kannatuste vaatamine on liiga jubedust tekitav. Praegu elame sõja ajal, kus surm on igapäevane reaalsus. Me ei ela enam illusioonides, ning igapäevane kannatus käib meiega kaasas kogu aeg.
Kristlane suudab kannatada, sest tema pilk on suunatud kannatavale Kristusele, kes andis ennast lõplikult. Selle märgiks on krutsifiks. Kui vaatame risti, väheneb meie koorem poole võrra, sest siis on koormakandjaid kaks – see kibuvitstest krooniga vend toetab meid.
Ja taas – millest Kristus oma kannatustega meid vabastas?? Maailmast!!
Elagem siis vabadena, et Kristuse kannatusel ja surmal oleks mõte, et Ta ei oleks tulnud maailma asjatult.