Jüri Koguduse Kuukiri Jaanuar 2022 Nr62

Jeesus Kristus on seesama eile ja täna ja igavesti! Hb 13:8

Inimesel on ainulaadne koht Jumala loodu hulgas. “Ma hingasin temasse Oma Vaimu”, ütleb Jumal. Igaüks meist, ilma erandita, on loodud Jumala esindajaks maa peal. Küsi endalt, kui sageli sa käitud tema esindajana, kui üldse kunagi? Pea meeles, me kõik peame avastama Püha Vaimu enda sees, ja elama sellega kooskõlas.

Selle asemel, et kaotada oma mina Jumala armastusse, võitlevad usust-taganenud teiste inimestega, vallandades ühe hirmulaine teise järel. Kui nad vaatavad maailma hirmunud silmadega, siis pole mingi ime, et nad näevad tuhandeid asju, mida karta. Nende elu läbib katkematu kibestumuse ja vaenulikkuse joon ja nende rahulolematus on nii üüratu, et see järgneb neile kõikjale nagu must pilv ning varjutab nii nende mineviku kui ka tuleviku.

Kristlane talub kannatlikult seda, kui teda igast küljest ebaõiglaselt süüdistatakse, rünnatakse ja hukka mõistetakse, ja ei lausu ühtegi halba sõna oma arvustajate kohta. Kuidas saab rääkida vastastest, kui oma mina pole üldse olemaski, kuidas saab kedagi süüdistada, kui on ainult Üks?

Alistumine ei tähenda siin nõrkust ega tegevusetust. Vastupidi, alistumises peitub seesmine jõud – need, kes alistuvad elu jumalikule olemusele, elavad Jumala rahus, isegi kui kogu maailm teeb läbi ühe tormi teise järel.

Elu ilma armastuseta pole midagi väärt. Armastusel pole silte ega seletusi, armastus on see, mis ta on, selge ja lihtne. Armstus on eluvesi, armastaja on leegitsev hing.