Koguduse kuukiri jaanuar 2021 Nr 51

Paljud ütlevad: „Kes annab meile näha head?” Issand, tõsta meie peale oma palge valgus!​ Ps 4:7

Issanda aasta 2021. Oskate öelda, mis on kindlalt teada? Mis on kindel, ennustatav, möödapääsmatu – üks vääramatu asi, mida inimene teab ja mis kehtib kõigi tulevikukohta? – See, et me sureme.

Jah, tegelikult on olemas vaid see üks teadmine. Ainus, mis muudab elu võimalikuks, on pidev, talumatu kindlusetus – see, et me ei tea, mis juhtub edasi.

Siit algab usk. Kui oleks tõestatud, et Jumalat ei ole olemas, poleks religioone. Kui oleks tõestatud, et Jumal on olemas, ka siis poleks religioone vaja. Usk on kindel veendumus, et Jumal on, samas see veendumus ei ole millegagi tõestatud (pole teaduspõhine). Selleks, et kaose maailmas ellu jääda ja säilitada mõistus, on vaja vaid ühte, usku. Usku, et Jumal on.

Olgu, me oskame tunnistada, et „loomulikult, ma usun Jumalasse!“; aga ühenduses Kristusega, tema asendava kannatuse ja suremisega, tema ülestõusmise ja taastulekuga peaksime elama oma elu täiesti teistmoodi. Teistsugune elu aga tundub võõrastavana, sest kõik meie mõtted ja mured on suunatud ikka ja jälle maailma hädadele.

Kui Jumal on, ja me usume seda, siis oleme selle läbi end sidunud Jumalaga ja Jumalariigiga. Selline sidumine toimub Jeesuse läbi pidevalt üha uuesti. Kas me oleme selleks valmis – ristiga ja ülesäratamisega surnuist?

Meil tuleb mõelda Jumalast konkreetselt, rangelt seoses meie tegelikkusega, nii et Jumal ja meie ise oleme ühes ja samas lauses koos; et oleme kogu oma eluga ka selles maailmas kaasatud sidemesse Jumalaga. Tegemist on eluga Jumalas siin ja praegu, kõigis meie mõtetes, tunnetes, otsustustes, lootustes, muredes ja rõõmudes.

Sedamoodi läheb meie aasta 2021 korda, armastussidemes Jumalaga.

Meie Issand ja meie Jumal. Me rõõmustame Sinus. Sinu abita ei suudaks me kartmata vastu astuda eelseisvale aastale.