Koguduse kuukiri november 2020 Nr 49

Jumal ütleb: Nad tulevad nuttes, aga ma toon neid trööstides. ​Jr 31:9

​Oleme kirikuaasta viimases kuus. Oleme vanaks jäänud nagu maailmgi, ja ootame uut elu, uut Issanda aastat. Kristlastele on praegune aeg möödunud aastameenutamiseks ja valmistumiseks uueks. Kui igaühele see uus tähendab midagi erinevat, talle isikupärast, siis on kristlastel üks ühine ootus – Jeesuse Kristuse taastuleku ootus.

Milline see möödunud Issanda aasta siis oli? See oli tõepoolest eriline, ka meilevapustav ja täiesti teistsugune. See oli maailma muutumise aasta, üleilmne katastroof, suur paanika, maailma lukku keeramine. Inimesed olid hirmul ja ahastuses, nad eiosanud enam elada.

Issand räägib meiega neist asjust evangeeliumides ja kogu Pühakirjas, nii Uues kui Vanas Testamendis. Ta ütleb meile Markuse evangeeliumis: ​„Agateievaadake:minaolenteilekõiketteöelnud!“

Kuigi Issand, rääkides oma taastulekust, õpetab meid (Mk 13), et: „Seda päeva või tundi ei tea keegi, ei inglidki taevas ega Poeg, ainult Isa üksi. Vaadake ette, valvake, sest teie ei tea, millal see aeg on käes!“,​ siis on Ta ometi andnud meile ka vihjeid ja märke, mille kaudu me saame kinnitust, et käes on viimased valvamise ajad: „​ent viigipuust õppige võrdumit: kui selle okstele tärkavad noored võrsed ja ajavad lehti, siis te tunnete ära, et suvi on lähedal – nõnda ka teie, kui te näete seda kõike (üleilmsed katastroofid, sõjad, pandeemiad) sündivat, tundke ära, et tema on lähedal, uksetaga.“

Ka kristlane väsib, muutub hooletuks. Inimene kipub kergesti kodunema selle maailmaga, kipub end maailmaga samastama ja unustab, et on siin vaid ajutiselt, et tegelik kodumaa on Jumala juures, teises Kuningriigis. Praegune aeg on meile antud selleks, et me teadvustaksime endile – kristlane peab olema igal hetkel valmis sedaelu siin maha jätma, ja valvama!

Valvamine ei ole kurnav ja jõudu põletav ärevus, vaid turvaline lootmine sellele, et Jumal viib oma alustatud hea töö meis lõpule. Jumal on meile tõotanud, et kristlasi ootavad uued taevad ja maad, kus elab Jumala õigus ja rõõm.