Jüri koguduse kuukiri mai 2021 Nr55

Ava oma suu keeletu heaks,
õiguse tegemiseks kõigile põlatuile! Õp 31:8

Eelmise kuu alguses suri meie Jumal meie eest. Ta armastas meid, seepärast ei mõelnud Ta enese peale, vaid loobus kõigest. Ta äratati üles surnuist. Ta läks taevasse, oma Isa paremale käele.

50 päeva pärast juhtus midagi: Jumal saatis tuulepuhanguna tulekeeltes oma Vaimu, ja me muutusime. Tundsime, et Kristus on tagasi, Ta on nüüd Püha Vaimu kujul meie südames.

Kuidas me seda teadsime? Me oskasime rääkida õigeid sõnu, me nägime selgesti, mida me peame tegema. Me taipasime, et tee, mida mööda olime koos Jeesusega käinud jätkus, see viis ikka edasi, viis inimeste juurde.

Me mäletasime, kuidas Jeesus meist Isaga kõneles: “et nad oleksid üks, nii nagu meie oleme üks: mina neis ja sina minus, et nad oleksid täielikult üks”.

Ei saanud me algul aru ei sellest, ega paljust muustki, mida Jeesus õpetas. Nüüd oleme taipama hakanud. Püha Vaimu mõjul avaneb tee sinnagi, kus enne oli vastas ligipääsmatu sein. Me oleme püüdnud olla Jumalale meelepärased. Meie olime need, kes tunnetasime ära, et Jeesuses on midagi enamat, kui vaid õpetaja, ja järgnesime Talle. Ja ometi, see ei olnud meie töö,Tema oli see, kes meid välja valis, kes lõi meid uueks ja andis Püha Vaimu. Vaid kingitusena,
mitte millegi eest.

Me kohtusime armastusega, mida me polnud varem kogenud, uneski mitte.

“Ja ma olen neile andnud teada sinu nime ja annan teada seda, et armastus, millega sina oled armastanud mind, oleks nendes ja mina oleksin nendes.” (Jh 17)