Oluline teadaanne – kogunemised jäävad ajutiselt ära!

Jumalateenistused, pühapäevakool, leerikool, kooriharjutused ja muud kogunemised Jüri kirikus ja kogudusemajas jäävad ära kuni uute juhiste saamiseni.

Jüri kirik on pühapäeviti tavalisel jumalateenistuse ajal, 11-14 avatud. Jumalateenistust küll ei toimu, aga uksed on palvelistele lahti. Koguduse kantselei on avatud igal päeval 10-17, muul ajal võib julgesti pöörduda koguduse sekretäri poole telefonil 56 636 401 ja õpetaja poole 56 636 400.

Iga päev on eriline. Väga eriline olukord, lausa eriolukord on Eestis ja kogu maailmas. Tabavalt on juba leitud, et aastakümneid pole kogu kristlik maailm nii tõsiselt tähistanud paastuaega, kus kõik lõbustused ja kulukad ettevõtmised on ära jäänud. Omavalitsused on sulgenud kõik koolid, noorte-, spordi-, ja päevakeskused. Mitmel pool on avatud vaid raamatukogu – järgmine ka meie koguduses sama mustrit, võtame lugeda pühakirja ja vaimulikku kirjandust, aega palveks ja lähedaste jaoks. Kui sa ei soovi külla minna, siis helista, ka sinu lähedastel ja sõpradel võib just nüüd olla vaba aega suhtlemiseks. Keerulisel ajal vajatakse sinu head sõna ja tuge rohkem kui kunagi varem.

Jumalateenistustest ja vaimulikust sõnast on võimalik osa saada kristlike raadiojaamade kaudu. Meil kõigil on ülesanne palvetada meie maa ja rahva eest ja nimepidi nimetades inimesi, keda Jumal on meie südame nimekirja lisanud.

Täpsemat infot jagame jooksvalt koguduse kodulehel ja Facebookis. Lisan ka piiskop Joel Luhametsa palvemõtte: Palvetame, et Jumal ka seda ootamatut, ohtlikku ja keerukat olukorda kasutaks meie hingede õnnistuseks. Et lõpuks võiks Joosepi kombel öelda: aga Jumal pööras selle heaks, et teha, mis tänapäeval ongi tehtud – hoida palju rahvast elus.

Loe veel: https://eelk.ee/et/uudised/eelk-konsistoorium-andis-korraldused-seoses-koroonaviiruse-haigusega-covid-19-2/?fbclid=IwAR3Bwx2UVVOTkUCvdUBLseE9_fIb4OowFOaeYy3qPCcQpyecexNgksXJQCA

On suur rõõm, et kriisi puhul on kodusel teel kättesaadavaks muutunud paljude erinevate konfessioonide jumalateenistuste jälgimine. Allolevalt lingilt saab vajalikke viiteid: https://maaleht.delfi.ee/uudised/jumalateenistused-toimuvad-uuel-viisil-vaimulikud-omapai-kirikus-vaatajad-netis?id=89231359&fbclid=IwAR2H6U_EsakITADhnYxylcm3ONmxVa_gUn6yKsCr6pW0HZgemvpeNbeMbxM